piątek, 4 kwietnia 2014

Kreatywne szycie?

Sobota! To nasz kolejny weekend z rękodziełem, tym razem wyjazdowy. Dokąd? Niemczyn! To miejsce znam od kilku lat, najpierw pod okiem Natalki w Centrum Rękodzieła Ludowego odkrywałam tajniki papieru czerpanego, póżniej pochłonęło nas szkliwienie ceramicznych, własnoręcznie ulepionych, przeróżnych glinianych cudeniek, a teraz nadeszła  pora na szycie "inaczej".


Zainspirował nas Patryk Chwastek. Tworzy stwory, cudaki, a nawet straszaki. To zdecydowanie szycie kreatywne, nieprzewidywalne, bez określonych form, reguł... ale z jedną podstawową zasadą - jest to szycie ręczne! A takie lubię.

Patryka krawiecka twórczość powiązana jest z malarstwem i teatrem, jego nietypowe wizje wyłaniają się z jego artystycznej duszy i  wykształcenia. (Jeśli chcesz, zapoznaj się z magicznym koniem https://www.youtube.com/watch?v=VsgwwZwmA-4, a więcej na patrykchwastek.blogspot.com) 


Bardzo ciekawa byłam zajęć i spotkania z "chwastkowym" rękodziełem. To również moje kolejne spotkanie z art recyklingiem... Taśmy, tkaniny, guziki, kłębki, akcesoria z kufra i  śmietnika znajdują zastosowanie, a nadawnie nowego życia "odpadom" to przecież wielka frajda.


To pierwsze moje działania. Uszyty smok w animacji? Tak, porusza głową i chodzi chyba do tyłu.


Bogusia stworzyła bardziej stabilnego, ale zadziornego kurczaka, który po kilku godzinach doczekał się przeróżnych wcieleń i zaprzyjaźnił się z pocieszną żabą.

Dzień kreatywnego szycia zwieńczyłam  szpulkowym aniołem z ptaszkiem.
- Nie mogło być inaczej - skwitowała Bogusia.

Ciąg dalszy tworzymy już w przytuliskowej galerii, tradycyjne ręczne szycie wcale nie musi być tradycyjnie nudne, ale o tym innym razem.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Free Flash TemplatesRiad In FezFree joomla templatesAgence Web MarocMusic Videos OnlineFree Website templateswww.seodesign.usFree Wordpress Themeswww.freethemes4all.comFree Blog TemplatesLast NewsFree CMS TemplatesFree CSS TemplatesSoccer Videos OnlineFree Wordpress ThemesFree CSS Templates Dreamweaver