niedziela, 12 maja 2013

Co udziało się w Udziejku?

W Suwalskim Parku Krajobrazowym jest wiele atrakcji, a wszystko za sprawą lądolodu. Teatralność krajobrazu, baśniowość pejzarzy, bajkowe zakątki... I ludzie, którzy wtopieni w wąwozy, doliny i pagórki, żyją tu, jakby bliżej nieba.
Ale od niedawna zadziało się coś jeszcze! Nad jeziorem Jeglówek, na wyniesieniu, ciekawie połączyły się drzewa.Udziało się? Zadziergało? Zamotało. Zaplątało. I jest.

Park Linowy.
Teren ten ożywił się. Było to widoczne właśnie dzisiaj! Kiedy sznur samochodów snuł się po wyniesieniach udziejkowskich zmierzając do Udziejka Górnego 18.


Można było przemierzyć wybrane, zawieszone szlaki - o różnym stopniu trudności.


Nieopodal spokojnie drzemie Góra Zamkowa, Kościelna i Cmentarna. Na drugim brzegu Jeglówka ukryte są dwa ogromne, legendarne głazy.


Bliskim sąsiadem parku linowego jest jezioro Szurpiły. Cała okolica związana jest ze średniowieczną, jaćwieską warownią.
A dziś "Twierdza Jaćwingów" we współczesnym wydaniu zaprasza!!!


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Free Flash TemplatesRiad In FezFree joomla templatesAgence Web MarocMusic Videos OnlineFree Website templateswww.seodesign.usFree Wordpress Themeswww.freethemes4all.comFree Blog TemplatesLast NewsFree CMS TemplatesFree CSS TemplatesSoccer Videos OnlineFree Wordpress ThemesFree CSS Templates Dreamweaver