środa, 20 czerwca 2012

Czy Bug jest rajem?

To piękne zapytanie - przyznaj. I trafne wielce - jeśli jest się w Drohiczynie, mieście na południowym skraju województwa podlaskiego. Po drugiej stronie Bugu rozpościera się już Mazowsze.


Miasto z przebogatą historią i Górą Zamkową, z której rozciąga się panorama na meandry rzeki i miasto, doskonały punkt obserwacyjny. Dziś służy nam, a dawniej?


Stoję na Zamkowej Górze w Drohiczynie i wszelkie myśli podażają ku suwalskim wyniesieniom o tej samej nazwie, skrytych w Szurpiłach i Jeglińcu. Duch jaćwieski, duch przodka, syna puszczy, brata drzew jest blisko mnie. To tu do Bugu sięgały wyprawy Jaćwieży? Od Rominty (Puszczy Rominckiej) i Weyze (Wiżajny) po Narew i Bug? Czy ta kraina była rajem? A może nadal jest?

P.S. Jedna z ulic Drohiczyna to Aleja Jaćwieży. 


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Free Flash TemplatesRiad In FezFree joomla templatesAgence Web MarocMusic Videos OnlineFree Website templateswww.seodesign.usFree Wordpress Themeswww.freethemes4all.comFree Blog TemplatesLast NewsFree CMS TemplatesFree CSS TemplatesSoccer Videos OnlineFree Wordpress ThemesFree CSS Templates Dreamweaver